Przejdź do treści
Paczuchy.pl / Blog / Wielkanoc w firmie „Jajeczko” – czy organizować wielkanocne spotkanie dla pracowników?

Wielkanoc w firmie „Jajeczko” – czy organizować wielkanocne spotkanie dla pracowników?

Wielkanoc w firmie "Jajeczko" - czy organizować wielkanocne spotkanie dla pracowników?

Spotkania świąteczne stają się już tradycją w polskich firmach. Do tej pory kojarzyliśmy je głównie z opłatkiem wigilijnym, ale coraz częściej spotykamy się już z organizowaniem spotkań z okazji Świąt Wielkiej Nocy, czyli z tzw. „jajeczkiem”. Czy ten rodzaj spotkań szefów z pracownikami również zyska taką popularność? Wydaje się, że tak przyjemny zwyczaj zostanie u nas dobrze przyjęty.

Budowanie wizerunku świadomego i odpowiedzialnego przedsiębiorstwa

Spotkania towarzyskie organizowane w firmie lub poza nią mają za zadanie zbliżyć do siebie pracowników, skrócić dystans pomiędzy szefostwem i przełożonymi a podwładnymi oraz wzmacniać pozytywną atmosferę w pracy. Mały poczęstunek odbyty w miłej atmosferze, któremu może towarzyszyć wręczenie wielkanocnych upominków to świetny sposób na budowanie poprawnych relacji w przedsiębiorstwie i pokazywanie ludzkiej twarzy. Ten rodzaj spotkań, świąteczne podarunki, osobiste rozmowy sprawiają, że pracownicy łatwiej identyfikują się z miejscem pracy i chętniej sobie wzajemnie pomagają. Czy dziś, gdy duża część pracy odbywa się poza biurem, nadal jest sens organizować takie spotkania? Czy warto rozpocząć taki zwyczaj właśnie teraz, jeśli wcześniej tego nie praktykowaliśmy? W obu przypadkach odpowiedź brzmi: tak! 

Szansa na spotkanie w luźniejszej atmosferze dobrze wpływa na samopoczucie

Wielkanocne „jajeczko” może być z powodzeniem organizowane zarówno w dużych, jak i małych firmach. Ten rodzaj spotkań może mieć dość różnorodny charakter. Świąteczne spotkanie z pracownikami może odbywać się w godzinach pracy, co z pewnością stanowi dodatkowy bonus dla pracowników. Może to być jednak okazja do wyjścia do restauracji poza godzinami roboczymi. Nie każdy będzie może tym zachwycony, ale z pewnością nasza obecność zostanie dobrze odebrana przez pracodawcę. Miłe spotkanie, któremu towarzyszą rozmowy o bardziej osobistym charakterze może okazać się fajnie spędzonym czasem, kiedy będziesz mieć szansę poznać biurowych kolegów od nieco innej strony i nawiązać z nimi bliższe relacje. Spotkania typu „jajeczko” mogą być zorganizowane w restauracji, a jeśli organizujesz je w biurze, pomocny będzie zamówiony catering. Nie wypada wmuszać na pracownikach przynoszenia jedzenia, chyba że są do tego chętni. W takim wypadku wspólne świętowanie może być okazją do pochwalenia się swoimi zdolnościami kulinarnymi. 

Bliższe relacje pomagają w nawiązywaniu owocnej dla firmy współpracy

Wielkanocne spotkanie to przede wszystkim mały poczęstunek i składanie sobie wzajemnie życzeń. Może ono też być okazją do wręczenia pracownikom upominku. Gesty te mają na celu zbudowanie w firmie pozytywnej atmosfery, która przekłada się przecież następnie na efektywność pracy i zadowolenie pracowników z zatrudnienia. Czas na rozmowy towarzyskie jest naprawdę ważny, a w wielu miejscach chcąc nie chcąc pomijany. Dzięki tego rodzaju spotkaniom pracownicy mogą poznać się lepiej zarówno między sobą, jak i z szefostwem. Pozwala to później łatwiej i bardziej dyplomatycznie dogadywać się w pracy. Badania dowodzą, że jesteśmy bardziej chętni do pomocy, jeśli kogoś znamy i czujemy z nim nić porozumienia. 

Nie rozmawiaj o pracy w trakcie spotkania wielkanocnego 

Wielkanocne „jajeczko” będące właściwie małą namiastką świąt powinno być wolne od rozmów o pracy. Te tematy wałkujecie cały czas w ciągu tygodnia, nie ma zatem potrzeby, by przy stole z pysznym poczęstunkiem, również rozmawiać o obowiązkach zawodowych. Ten rodzaj interakcji towarzyskich powinien być szansą na porozmawianie o sprawach dotyczących naszego życia prywatnego. Jest to dobra okazja, by dowiedzieć się czegoś interesującego o koledze z pracy, np. odkryć, że ma nietypowe hobby lub zupełnie zwariowaną historię miłosną. Nasze głowy powinny mieć szansę na zasłużony odpoczynek.

Słodki upominek zawsze wywoła uśmiech na twarzy

Wielkanocne „jajeczko” to doskonały pretekst do przygotowania dla swojej załogi słodkiej niespodzianki w postaci kosza upominkowego. Paczki wielkanocne dostępne na Paczuchy.pl powstały z myślą o różnych potrzebach. Przygotujesz z nami zarówno mniejsze, ale atrakcyjne podarunki wielkanocne, jak i okazałe, duże zestawy świąteczne, spełniające nawet najbardziej wyszukane wymagania. Wszystkie dostępne u nas paczki dla pracowników oparte są o dobrej jakości, powszechnie lubiane produkty, dobrze i przemyślanie ze sobą skomponowane i estetycznie zapakowane. Przygotowując spotkanie wielkanocne nie musisz się już martwić o upominki dla swojej załogi. Nasi pracownicy zadbają o to, byś na czas dostał podarunki, które nie będą już wymagać dodatkowej pracy. Kurier dostarczy je do Ciebie odpowiednio zabezpieczone, a każda paczka wielkanocna będzie elegancko i z gustem opakowana.