Przejdź do treści
Paczuchy.pl / Blog / Prezent dla pracownika – co powinien zawierać upominek dla pracowników?

Prezent dla pracownika – co powinien zawierać upominek dla pracowników?

prezent dla pracowników

Dobry specjalista jest dziś na wagę złota, dlatego pracodawcy prześcigają się w propozycjach składanych kandydatom na pracowników. Dodatkowe świadczenia, karty sportowe, zniżki do rodzinnych atrakcji lub darmowe wyżywienie – wiele z tych benefitów jest już uznawanych za niemal standard. Utrzymanie doświadczonej kadry to kwestia właściwego zadbania o pracowników i ich potrzeby. Pracodawcy coraz częściej dostrzegają, jak istotne jest, by dbać o dobre samopoczucie załogi, sprzyjającą atmosferę w pracy oraz zapewniać niezbędne wsparcie. Działa to o stokroć lepiej niż surowe wymagania i zwracanie uwagi jedynie na tabelki i cyferki.

Sprawdź ofertę świątecznych paczek dla firm teraz!

Zadbaj o dobrą atmosferę w pracy

W jaki sposób właściciele mogą dbać o swoich pracowników? W jakie rozwiązania warto inwestować budując zespół? Czy dodatkowe świadczenia i bonusy dla pracowników opłacają się też pracodawcy? W wielu firmach różnego rodzaju pozapłacowe dodatki to już standard, a kandydaci nawet nie rozważają ofert nie zawierających pewnych udogodnień. Na porządku dziennym stają się także firmowe integracje, wyjazdy ze szkoleniami czy firmowe pikniki dla całych rodzin. Miłą tradycją są także podarunki dla pracowników przygotowywane przy okazji świąt lub ważnych dla Waszej firmy wydarzeń, jak jubileusze czy bardzo znaczący sukces. Wszystkie gesty wykonywane w kierunku swojej kadry pomagają nam integrować ją, a poszczególnym pracownikom ułatwiają zżycie się z resztą grupy oraz znalezienie właściwej motywacji do działania.

Zadowoleni z pracy pracownicy osiągają lepsze wyniki

Pozytywna atmosfera w pracy oraz uprzejme gesty wykonywane w kierunku pracowników są korzystne nie tylko dla zespołu, ale także dla pracodawcy. Dodatkowe świadczenia, firmowy wyjazd integracyjny, biurowe gadżety oraz świąteczne prezenty dla pracowników to inwestycja w budowanie silnego i zgranego zespołu, który lubi i umie ze sobą współpracować. Wszystkie tego rodzaju elementy strategii ułatwiają skrócenie dystansu pomiędzy szefem a podwładnymi oraz pomiędzy poszczególnymi pracownikami. Jest to świetny składnik mądrego team buildingu, który poprzez wpływanie na samopoczucie kadry, pomaga się jej integrować i lepiej pracować. O wiele chętniej pomagamy osobom, do których czujemy nić sympatii. Zacieśnianie więzi w pracy pomaga pracownikom lepiej ze sobą współpracować, a to przekłada się na lepsze wyniki firmy.

W jaki sposób nagradzać i motywować swoją załogę?

W każdej firmie sprawdzą się nieco inne świadczenia oraz sposoby na motywację, warto jest dobrze wsłuchać się w potrzeby swojego zespołu, zarówno planując wspólne spędzanie czasu, jak i inwestując w dodatkowe pozapłacowe świadczenia. W mniejszych i mikrofirmach możesz to zrobić przy luźnych rozmowach w trakcie przerwy na kawę, w większych dobrym sposobem jest ankieta mailowa, którą dział HR może przeprowadzić wśród pracowników. Wszystkie pozapłacowe dodatki dla kadry to okazja do pokazania im wdzięczności za trud wkładany w pracę przez cały rok oraz tego, że doceniamy i widzimy ich udział we wspólnym sukcesie firmy. Uniwersalnym sposobem na to są oryginalne prezenty świąteczne z Paczuchy.pl oraz zestawy pyszności, które możesz wręczyć np. przy okazji urodzin firmy.

Dlaczego upominki świąteczne dla pracowników sprawdzą się w każdej branży?

Odpowiednio wybrane firmowe kosze prezentowe sprawdzą się w każdym biznesie, bez względu na to, w jakiej branży działasz. Prezenty firmowe są eleganckim sposobem na podziękowania oraz wyrażenie naszego zadowolenia ze współpracy, które możemy skierować zarówno wobec naszych pracowników, jak i kontrahentów, klientów czy wspólników. Jeśli chciałbyś w taki sposób obdarować swoją załogę, postaw na nasze sprawdzone paczki świąteczne dla pracowników, a będziesz mieć pewność, że wręczasz biznesowy prezent na najwyższym poziomie. Drobne upominki dla pracowników sprawdzą się przy mniejszych okazjach, jako premia na koniec miesiąca lub jako podarunek zupełnie bez okazji. Mogą to być gadżety dla pracowników z logo firmy, które będą im służyć w biurze lub w trakcie jazdy samochodem, vouchery na zabiegi spa lub bony na zakupy. Prezent dla pracownika z okazji świąt może być już jednak bardziej okazały. Taki gest wobec swojej załogi jest bardzo mile widziany i powszechnie dobrze odbierany.

Jaki powinien być prezent dla pracowników?

Kosze upominkowe wypełnione słodkościami i innymi rarytasami będą właściwym podarunkiem dla kadry każdej branży. Zestawy prezentowe dla pracowników muszą być szykowne, wyjątkowe w odbiorze, ale jednocześnie mieć w sobie pewną uniwersalność. Przygotowujesz je przecież dla wielu bardzo różnych osób. Nie możesz zatem planować dla każdej osoby czegoś osobistego, ponieważ to zupełnie normalne, że nie znacie się na tyle, by wiedzieć o swoich preferencjach dotyczących koloru, ulubionego hobby czy zapachu. Oryginalne prezenty dla pracowników powinny zatem wyróżniać się starannością wykonania i wyważoną zawartością, ale być oparte o powszechnie lubiane i doceniane produkty. Wręczanie prezentów możesz połączyć z firmowym spotkaniem zorganizowanym w biurze lub nawet elegancką kolacją w restauracji. Składane przy okazji życzenia i podziękowania skierowane do naszej załogi w bardzo skuteczny sposób oddziałują na pozytywne emocje w miejscu pracy i poczucie przynależności. Wszyscy lubimy przecież dostawać prezenty, a liczy się dla nas przede wszystkim sam gest, który świadczy o zainteresowaniu naszą osobą, a nie srticte wartość podarunku.

Radość i luźniejsze relacje dzięki prostym gestom

Dzięki uprzejmym podarunkom wręczanym przy okazji świąt lub jubileuszy w firmie możemy docenić wysiłek wkładany w nasze wspólne osiągnięcia i sukcesy, co czasem niestety ucieka nam na bieżąco. Bardzo często zdarza się, że w pośpiechu i natłoku codziennych spraw, nie przykładamy wagi do właściwego wyróżniania starań danego pracownika. Prezenty dla pracowników na święta pomagają nam budować przyjemną i nieco luźniejszą atmosferę w tym szczególnym dla nas okresie i w świetny sposób wyrażają naszą wdzięczność wobec wspólnych starań. Wyjątkowy prezent przygotowany przez Paczuchy.pl bez wątpienia sprawi wszystkim wiele radości i wywoła uśmiech na twarzy Twoich podwładnych. Oferujemy Państwu bardzo szeroki wybór zestawów świątecznych o różnorodnym charakterze, tak by każdy mógł znaleźć u nas upominki pasujące do planów oraz możliwości naszego biznesu. Nie zawsze łatwo o pomysł na prezent dla pracownika, ale dzięki doświadczeniu naszych pracowników bez problemu znajdziesz w naszym serwisie upominki idealne dla Twojej firmy.

Postaw na sprawdzone rozwiązania

Najlepszy prezent dla pracownika to taki, który zapewni mu wiele miłych i smacznych chwil, będzie się efektownie prezentował i cechował różnorodnością. Wiele drobnych prezentów dostajemy od naszych pracodawców w ciągu całego roku i one też świetnie składają się na budowanie solidnego i mocnego wizerunku firmy zwracającej uwagę na samopoczucie zatrudnionego. Przy okazji prezentów bożonarodzeniowych lub wielkanocnych warto postawić na bardziej okazały wizualnie zestaw upominkowy, jak nasze zachwycające kosze podarunkowe dla pracowników. Wręczane pracownikom prezenty świąteczne muszą być zawsze oparte o powszechnie lubiane produkty znanych i lubianych marek. To nie jest moment na eksperymenty i testowanie przesadnie oryginalnych lub zbyt wyrafinowanych pomysłów, bo zwiększamy tak ryzyko, że nie trafimy w gust poszczególnych osób. W koszach upominkowych przygotowywanych przez Paczuchy.pl znajdą Państwo wyłącznie przetestowane produkty od rzetelnych firm krajowych i zagranicznych.

Jak zapewnić sobie efekt wow przy wręczaniu prezentów?

W kwestii podarunków dla pracowników z pewnością liczy się efekt wizualny i wrażenie, jakie prezentem zrobimy na naszej załodze. Zarówno przy okazji Świąt, ale także w innych wypadkach, nasze upominki muszą prezentować się nienagannie i być przygotowane z właściwą starannością. Prezent biznesowy jest wizytówką naszej firmy, zarówno, gdy są to upominki dla kadry, jak i prezenty dla współpracowników. Podarunek przygotowany w naszym imieniu przez Paczuchy.pl może być przy okazji doskonałym nośnikiem reklamy, dzięki możliwości gustownego logowania. Warto zatem stawiać właśnie na takie zaufane rozwiązania, by całość prezentowała poziom właściwy dla biznesowych relacji. Wszystkie paczki przygotowywane dla klientów serwisu Paczuchy.pl powstają na bazie wieloletniego doświadczenia, co pozwoliło na stworzenie oferty odpowiadającej na najróżniejsze potrzeby rynku, ale zawsze niezmiennie pięknej i efektownej.

Staranność przygotowania i kompleksowe podejście do tematu – dobry prezent nie będzie wymagać już od Ciebie żadnej pracy

Co istotne, wszystkie podarunki proponowane klientom przez Paczuchy.pl są kompletnymi i bezobsługowymi prezentami dla pracowników. Oznacza to, że zamawiając nasze upominki dla swojej firmy, nie musisz w nie wkładać już żadnej dodatkowej pracy. Nie wychodząc z biura i w komfortowy sposób złożysz zamówienie na wybrane przez siebie zestawy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom różnych branż pracownicy Paczuchy.pl elastycznie dopasowują skład poszczególnych koszy do Twoich indywidualnych wymagań, tak by prezent w 100% spełniał Twoje oczekiwania. Wszystko jest szykownie zapakowane i dobrze zabezpieczone na podróż, dzięki czemu dostajesz zestawy prezentowe dla kadry, które nie wymagają już żadnego wkładu pracy. Wystarczy rozpakować i wręczyć, co jest bardzo wygodne, zwłaszcza, gdy chcemy nasze kosze upominkowe podarować np. przy okazji kolacji wigilijnej w restauracji.

Przemyślana zawartość paczek dla pracowników

W zależności od swoich upodobań możesz zdecydować się na różne wielkości paczek dla pracowników oraz postawić na takie z alkoholem, np. z dobrą whisky lub bez alkoholu. Ogromną zaletą naszych upominków dla pracowników jest przemyślany skład, który łączy w sobie różnorodność składników, przy jedoczesnym zadbaniu o to, by całość prezentowała się korzystnie pod względem wizualnym i smakowym. Dzięki naszym propozycjom zaskoczysz swoją załogę przepysznym upominkiem, jednocześnie robiąc krok do przodu w pracy nad swoim wizerunkiem.